Tähe-Lee Liiv. Arvo Pärdi klaveriloomingu CD esitluskontsert

Tähe-Lee Liiv. Arvo Pärdi klaveriloomingu CD esitluskontsert

3. mai, 2024 18:00

Rakvere Kultuurikeskus

Tähe-Lee Liiv (klaver)
CD „Diagrammid. Kogu Arvo Pärdi klaverimuusika” plaadiesitluskontsert

Kavas: Arvo Pärt, Jean Sibelius, Einojuhani Rautavaara, Edvard Grieg, Frederic Chopin

Debüütalbumil “Diagrams” toob Tähe-Lee säravas interpretatsioonis kuulaja ette kogu Pärdi klaverimuusika, tudengipäevade heliloomingust küpse tintinnabulini välja. Esmakordselt maailmas on ühele albumile jõudnud kõik Pärdi soolo- ja duoklaveriteosed.

Albumile on jõudnud armastatud klaveripala „Aliinale”, „Ukuaru valss”, sonatiinid, Partiita, „Neli lihtsat tantsu”, „Diagrammid”, „Variatsioonid Ariinuška tervekssaamise puhul” jpm. Plaadistatud on ka tintinnabuli stiilis klaveriduod „Pari intervallo” ja „Hümn suurele linnale”. Duodes on Tähe-Lee Liivi partneriks Marrit Gerretz-Traksmann – üks tunnustatumaid Pärdi muusika interpreete Eestis.

Tähe-Lee lapsepõlve lemmikteoseks oli Pärdi „Liblikad” tsüklist „Neli lihtsat tantsu”. Sellele esmasele kokkupuutele Pärdi klaverimuusikaga järgnesid kontserdid Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses sarjas HELIjaKEEL, sarjas Võim ja vaim – Arvo Pärt ja ENSV (salvestas ETV) ning festivalil “Pärdi päevad” koostöös ansambliga Vox Clamantis.

„Olen väga tänulik Arvo ja Nora Pärdile ning Pärdi Keskusele aastatepikkuse koostöö eest Pärdi muusikasse süvenemisel,” võtab Tähe-Lee Liiv kokku teekonna plaadi valmimiseni.

Albumi andis välja Estonian Record Productions (ERP).
Lähemalt saab lugeda väljaandja kodulehel:
https://www.erpmusic.com/recordings/cd/arvo-part-diagrams/

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui ka väljaspool Eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete tuntud orkestrite ees. Tähe-Lee on võidukalt osalenud Eesti Pianistide Konkursil (2019) ja ETV telekonkursil “Klassikatähed” (2020), olles mõlemal juhul ka võistluse noorim osaleja (16). Olulisi auhindu on ta võitnud veel mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.

Plaadiesitluskontserdil kõlab Arvo Pärdi muusika kõrval ka Sibeliuse, Rautavaara, Griegi ja Chopini klaverimuusika.

Piletid müügil Piletilevis 15 eurot ja sooduspilet (õpilane, pensionär) 10 eurot.

Pilet kontserdi päeval kohapeal 18 eurot ja sooduspilet (õpilane, pensionär) 15 eurot.

Hinnainfo

Pileti info:
Täispilet 15 €
Õpilane/ pensionär 10 €
 
 

Toimumiskoht

Rakvere Kultuurikeskus

Ürituse korraldaja

Rakvere Kultuurikeskus

Kreutzwaldi 2 Rakvere 44314 Lääne-Virumaa

523 8857