Suvelavastus ''Isad ja pojad''

Suvelavastus ”Isad ja pojad”

18. juuli, 2024 19:00

Palmse mõis

Suvelavastus „Isad ja pojad“ räägib isadest ja poegadest meie oma armsas Eestis, meie enda ajaloo ja ühiskondlike muutuste taustal. Laval on isad-pojad Hannes ja Rasmus Kaljujärv, Indrek ja Leonhard Sass Taalmaa ning alati muhe vanameister Egon Nuter.

Isad, kes kiusliku saatuse tahtel on omavahel vennad, peavad kaasa võtma oma pojad ja kogunema sinna, kust nad pärit on, et viia läbi üks iga-aastane veidravõitu traditsioon. Vanas, suures ja lagunema kippuvas majas võtab neid vastu nende elatanud isa ja vanaisa, kes peale oma naise surma elab otsekui paralleeluniversumis, mistõttu tema jutud ja teod pole mitte alati üheselt mõistetavad.

Juttu tuleb muusikast, moest ja mässumeelsusest, mis elab meie isades kui igavese nooruse märk. Loomulikult läheb see laupkokkupõrkesse nende poegade arusaamisega – kuidas olla cool, edukas ja atraktiivne. Kui pisut järele mõelda, siis polegi selliseid eluvaldkondi, kus isade ja poegade vahel ei tekiks lahkarvamusi, vääriti mõistmist, üksteise plaanide maha laitmist, uste paugutamist, tähenduslikku vaikimist ja mida kõike veel. Olgu siis jututeemaks raha, tuleviku planeerimine, seks, poliitika või ilm. See kõik on ääretult närvesööv, traagiline, aga kõrvaltvaatajale äratundmist tekitav ja paratamatult väga naljakas.

See on lugu täis testosterooni ja higi, poliitilist ebakorrektsust, reljeefset väljendusviisi, hammaste kiristamist ja leppimist läbi kõike võitva huumori, mis lõppude lõpuks on ainus, mis siin elus midagi maksab.

Autor – Ott Kilusk
Lavastaja – Kaili Viidas
Osades – Hannes Kaljujärv, Rasmus Kaljujärv, Indrek Taalmaa, Leonhard Sass Taalmaa ja Egon Nuter

Etendused toimuvad 17-27. juulini Palmse mõisa pargis.


Hinnainfo

Pileti info:
Hinnad kuni aasta lõpuni vahemikus 45 € - 57 € (sõltuvalt istekohast)
Hinnad alates 1.1.24 48 € - 60 € (sõltuvalt istekohast)
 
Sissepääs alates 17:30
Kestus 2h 45min, ühe vaheajaga
Lastele vanuses kuni 7a (k.a) sissepääs tasuta kui istuvad saatja süles
 

Toimumiskoht

Palmse mõis

Ürituse korraldaja

Wolf Events OÜ

Kulli 6-15 Tartu 50416 Tartumaa