Spy Girls

Spy Girls

23. november, 2024 19:00

Rakvere Teater

SPY GIRLS

Kui kiiresti usaldaksid võhivõõrast?

Me elame maailmas, kus turvatunne on vaid illusioon – kus tehnilisi lünki ei leita, tänu millele inimlike nõrkuste ja soovide ärakasutamine osutub alati tõhusaks. 

SPY GIRLS on tõestisündinud lugu kolmest aktivistist, kes osalesid võitluses küberrindel, kogudes teavet. Nad püüavad tundma õppida vaenlase maailmavaadet, motivatsiooni, isiklikke lugusid ja mis kõige tähtsam, nende eesmärke ja asukohta. Nad ei hõiva hooneid. Nad ei kasuta vägivalda. Nad hoiavad ruumi. Turvalisuse tagamiseks vajavad nad selleks mitmekihilist valet. Nendel radikaalsetel aegadel on vaenutegevus muutunud keskkonnaks desinformatsiooni õitsenguks. Kui kunagi andsid saladused tohutu eelise, teeb seda avatud lähtekoodiga teave üha enam. Salaluure oli varem võidujooks arusaamise nimel, kus suurriigid, eriti need, kes on seotud valitsusasutustega, olid ainsad, kellel oli võimalus saladustele juurde pääseda. Nüüd võistlevad kõik arusaamise nimel ja Internet annab neile selleks tööriistu. Saladused on endiselt olulised, kuid võidab see, kes suudab kõiki neid andmeid paremini ja kiiremini rakendada.

Kui kaugele saab veebipõhise uurimisega minna? Kust saada protseduurireegleid maailmas, kus ainsaks reegliks pole reegleid? Kuidas toime tulla tagajärgedega ja mida loetaks ebaõnnestumiseks? Ja… mida me peaksime tegelikult teadma inimeste kohta, kellest me mitte midagi ei tea?

 

Lavastaja Magda Szpecht (Poola)
Dramaturg Olga Drygas (Poola)
Lavastaja assistant Michał Rogulski (Poola)
Helilooja Krzysztof Kaliski (Poola)
Video- ja valguskunstnik Mikk-Mait Kivi
Kunstnik Johannes Valdma
Videograaf Janar Hakk
Etendusjuht Marion Tammet
Produtsent Krista Tramberg/Helen Maandi

Teatrisse ootame kõiki vaatajaid alates 18+ vanusest.

Hinnainfo

Pileti info:
Täispilet 17 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 15 €

Toimumiskoht

Rakvere Teater

Ürituse korraldaja

Vaba Lava SA

KAri 13 Tallinn 10311 Harju

5176006