RT vestleb: näitlejad filmitegemisest

30. jaanuar, 2024 20:00

Rakvere Teatrikino

Eelmise aasta lõpus esilinastusid kaks filmi (Eesti ja USA koostöös valminud õudusfilm „Päästa meid” ja kodumaine mokumentaalfilm „Übermensch: nali ühes vaatuses”), milles tegid kaasa ka Rakvere Teatri näitlejad Jaune Kimmel ja Johannes Richard Sepping.
Teisipäeval, 30. jaanuaril saab Teatrikinos vaadata mõlemat linateost ja pärast seda toimub kinosaalis vestlusring Jaune Kimmeli, Johannes Richard Seppingu ning režissöör Rauno Polmaniga, kes jagavad oma mõtteid filmi valmimise protsessist. Juttu tuleb sellest, kuidas erineb näitlemine kaamera ees näitlemisest laval ning kuidas eestlaste toodetud ja USA toodetud filmi valmimisprotsess, kui keeruline on Eesti näitlejatel rahvusvahelistesse filmidesse pääseda ning kas näitlejaharidus annab filmi lavastamisele midagi juurde. Vestlust modereerib Laura Niils. Tegu on avatud vestlusringiga, kus oodatud ka publiku küsimused ja kommentaarid.
Ajakava:
17.00 “Übermensch: nali ühes vaatuses” (filmi pikkus 1 h 3 min)
18.20 “Päästa meid” (filmi pikkus 1 h 43 min)
20.00 vestlusring filmitegijatega
Kinopiletid hinnaga 5,50 € / film saadaval kino kassas, teatrikohvikus ja Piletimaailmas
Vestlusring on kõigile TASUTA!
“Päästa meid” (K-14), Eesti ja USA koostöös valminud õudusfilm on lugu nunnast, kes on pühast vaimust viljastunud kaksikutega. Vatikani kaks kristlikku detektiivi, kes naisele appi lähevad, kardavad ettekuulutust, mille kohaselt peaks neitsi kaksikutest sündima üks uus Messias, teine aga Anti-Kristus.
Film toodeti täies mahus Eestis 2021. aastal. Filmi režissöörid on Lee Roy Kunz, kes mängib filmis ka peaosa, ja Cru Ennis. Lisaks Jaunele Kimmelile tegid filmis kaasa ka paljud teised eesti näitlejad. „Päästa meid” grimmikunstnikud Liisi Põllumaa ja Anders Bratås esitati ka USA grimeerijate liidu auhindadele (11th Annual Make-Up Artists & Hair Stylists Guild Awards).
“Übermensch: nali ühes vaatuses” on mokumentaalfilm näitlejast Johannes Richard Seppingust, kes on näitlejatööst väsinud ja hakkab katsetama stand-up komöödiaga. Vaatajate otsustada jääb, kui palju on filmis tõde ning kui palju nalja. Film on valminud seoses Johannes Richard Seppingu soololavastusega „Übermensch” Paide teatris eelmisel aastal. Film toimib eraldi tervikuna sõltumata sellest, kas lavastust on nähtud või mitte.
Üritust toetab Rakvere Linn ja Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp.

Hinnainfo

Pileti info: Kinopiletid hinnaga 5,50 € / film saadaval kino kassas, teatrikohvikus ja https://www.piletimaailm.com/organizers/679-rt-kino Vestlusring on kõigile TASUTA!

Toimumiskoht

Rakvere Teatrikino

Ürituse korraldaja

Rakvere Teater

Fr. R. Kreutzwaldi 2a, Rakvere

56244047