RT vestleb: MEHED ON RÄÄKINUD

22. March, 2024 20:00

Rakvere Teatrikino

Film “Nii ta on” ja kohtumine režissöör Vallo Toomlaga

R, 22. märtsil 

Rakvere Teatrikinos

18.30 film “Nii ta on” (piletite info kino kavas)

20.00 kohtumine režissöör Vallo Toomlaga

Vallo Toomla, suurde maailma läinud Rakvere poiss, esitleb kodulinnas oma uut filmi “Nii ta on”. Naistepäeval esilinastuv dokumentaalfilm räägib Eesti väikekohtades elavate meeste maailmast, nende toimetustest ja hobidest. Filmi jaoks jälgiti kahe aasta jooksul kuut meest, kelle portreed moodustavad pildi inimlikust rahust ja rõõmust keset raevutsevat maailma.

Vallo on õppinud Tartu Ülikoolis teoloogiat ja mänginud Tartu Üliõpilasteatris. 2008–2012 õppis ta filmirežiid Balti Filmi- ja Meediakoolis. Tema tudengifilme on auhinnatud Pimedate Ööde Filmifestivalil ja näidatud nii ERR-is kui ka kinodes. Täispika debüüdi tegi ta mängufilmiga „Teesklejad” (2016). Tema eelmine dokumentaalfilm „Marju Lepajõe. Päevade sõnad” (2019) oli portree religiooniloolasest, filoloogist ja tõlkijast, Tartu Ülikooli õppejõust Marju Lepajõest. Nii „Teesklejad” kui ka „Päevade sõnad” pälvisid Eesti Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali aastapreemia, lisaks tunnustati „Päevade sõnu” Eesti Vabariigi kultuuripreemiaga.

Vestlusringi juhatavad Rakvere Teatri dramaturg-lavastaja Urmas Lennuk ja teatri kirjandustoimetaja Lauri Saaber. Publiku küsimused, kommentaarid ja kaasarääkimine on enam kui oodatud.

“Olen sündinud ja kasvanud Rakveres. Minu esimesed 19 eluaastat möödusid peamiselt Kungla ja Narva tänaval. Rakvere Teatrimäel on minu elus olnud väga kujundav roll – kui olin väike, siis töötas mu ema kultuurimajas kunstiringi juhendajana, keskkoolinoorena käisin seal Tarvanpää tantsurühmas ja Rakvere Linnanoorte Näitetrupis. Rakvere Teatri ja Baltoscandali etendused ning õhustik kasvatasid isu ka ise loominguga tegeleda, samuti mälupilt tuules lehvivate juustega Toomas Suumanist jalgrattaga Teatrimäest alla kihutamas (üles sõitmas ei näinud ma teda kunagi). Pärast Rakvere Gümnaasiumi lõpetamist töötasin ka ühe toreda hooaja Rakvere Teatris inspitsiendina. Rakvere uude kinosaali ei ole ma veel jõudnud, nii et mul on hea meel naasta Rakvere Teatrimäele oma uue filmiga “Nii ta on”. Ootan kodulinna taaskülastamist ja siinsete inimestega kohtumist.”

– Vallo Toomla

Pileti filmiseansile saate kino kodulehelt:

https://rakvereteater.ee/nii-ta 

Üritust toetab Rakvere Linn ja Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp.

Hinnainfo

Pileti info: Vestlus on TASUTA, kino pileti leiate kino kavast

Toimumiskoht

Rakvere Teatrikino

Ürituse korraldaja

Rakvere Teater

Kreutzwaldi 2a

53417381