Rakvere Waldorfkooli jõululaat 2023. Rakvere Pikk tänav muutub laupäeval, 9. detsembril jõulutänavaks ning eriline koht on seal ka Waldorfkooli jõululaadal. Laadal saab nii uudistada, nautida, soetada meelehead kui töötubades kaasa teha. Koolimajas on avatud laadakohvik, näeb nukuteatrit, sisehoovis ootavad lõke ja poni ning kooli ees tänaval on müügiletid.

9. detsember, 2023 10:00

Rakvere Waldorfkool, Pikk 18

„Laadapäev on nagu üks tõeline muinasjutumaa: koolimaja on seest ja väljast kaunis, lapsed on kõigega palju vaeva näinud ning aega pühendanud. Laadaletid on lookas iga klassi laste ning vanemate valmistatud heast ja paremast. Kes varem on käinud, need otsivad ikka üles villaloorist valmistatud inglid, külluslikud piparkoogimajad ja kinnitavad keha meie söögisaalis, mis on 12. klassi õpilaste ja lapsevanemate abil muutunud kohvikuks,” rääkis lapsevanem ja õpetaja Jaana Kangro.

Kolmandat aastat on õpetaja Eva-Liina Pruleri klassi õpilased ette võtnud piparkoogimajade meisterdamise. „Kui me alustasime, olid lapsed 7. klassis. Enamik tegi piparkoogimaja esimest korda elus ja siis vajasid lapsed päris palju juhendamist ja isegi abistamist. Raske oli paigal püsida ja kannatlikult oodata, kuni glasuur tahkub ja majatükke kinni hoidma hakkab. Õnneks on meile abiks olnud meie klassi lapse ema Liis, kes igal aastal on teinud valmis vajaliku taigna, glasuurid, kaunistused ja kes on ise piparkoogimajade meister. Tema on juhendanud lõikamist, küpsetamist ja kokku kleepimist,” kirjeldas Eva-Liina Pruler ja lisas, et kaunistamine on alati see osa, milles lapsed juhendamist ei vaja. „Sel aastal olid meie üheksandikud juba nii asjatundlikud ehitajad, et vajasid vaid kokku kutsumist ja materjale.”

Iga klassi õpilased ja kolm lasteaiarühma on koos vanematega usinalt ettevalmistusi teinud ja pakuvad oma valmistatut. Nii leiab laadalettidelt lisaks piparkoogimajadele muuhulgas ka hapukapsast, vilditud sünnipäevakroone, leiba, õunamoosi, jõuluteed, rasvapalle lindudele, vilditud ingleid, võinuge, isetehtud popkorni.

Laadakohvikus saab keha kinnitada nii kohapeal kui ka kaasa osta. Koolimajas on fotonurk, kus võimalik pere ja sõpradega meeleolukaid pilte jäädvustada. Kohvikus ning majas kuuleb õpilaste laulu ja pillimängu. Laada lahutamatuks osaks on olnud õnneloos, kus iga pilet võidab – nii ka tänavu.

Selle aasta jõululaada tulu läheb kooli väliklassi ehituseks, kus lapsed saaksid nii õppida kui vahetunnis aega veeta.

Rakvere Waldorfkool on jõululaata korraldanud kooli algusest peale, tegevuste ja võimaluste hulk laadal on ajaga kasvanud. Lapsevanem ja koduõppe koordinaator Liis Priks nentis, et korraldusse on kaasatud kogu kooli kogukond: lasteaed, kõik kooliastmed ja esindatud on ka kooli koduõppe pered üle Eesti, kes tulevad omavalmistatut müüma ja laadalisi ka elava muusikaga rõõmustama.

„Ühiselt leiame paremaid viise, sest kool kasvab ja muutub pidevalt. Tegemist on elava kooli elus sündmusega,” rääkis Liis Priks. „Kõige aluseks on see, et nii õpetajad kui ka lapsevanemad näevad selles väärtust. Lastele on see suur kingitus ja väärtuslik kogemus.”
Rakvere Waldorfkooli pere ootab kõiki jõululaadale laupäeval, 9. detsembril kell 10-15.

Hinnainfo

Toimumiskoht

Rakvere Waldorfkool, Pikk 18

Ürituse korraldaja

Rakvere Waldorfkool

Pikk 18

53313819