Rakvere Vabaduse kooli hoone

Vabaduse 1 Rakvere

Rakvere Vabaduse kooli hoone Vabaduse platsi ääres on funktsionalistliku kooliarhitektuuri ja siin õppinud arhitekt Alar Kotli sõjaeelse loomingu ilmekamaid näiteid.
Hoone ehitati aastatel 1936-1938. Siseruumidest väärib esiletõstmist aula, mida kaunistavad traditsionalistlikud tumedast puidust kassettlagi ja lühtrid. Hoonet saad vaadelda väljast, saali aga külastada koolis toimuvate kontsertide ajal.
Huvitav teada:
tegemist on ühega esimestest eraldi aula ja võimlaga koolimajadestsiin on õppinud mitmed nimekad inimesed. 1954 lõpetas kooli helilooja Arvo Pärt. 

Rakvere Vabaduse kooli hoone

Rakvere Vabaduse kooli hoone Vabaduse platsi ääres on funktsionalistliku kooliarhitektuuri ja siin õppinud arhitekt Alar Kotli sõjaeelse loomingu ilmekamaid näiteid. Hoone ehitati aastatel 1936-1938. Siseruumidest väärib esiletõstmist aula, mida kaunistavad traditsionalistlikud tumedast puidust kassettlagi ja lühtrid. Hoonet saad vaadelda väljast, saali aga külastada koolis toimuvate kontsertide ajal. Huvitav teada: tegemist on ühega esimestest eraldi aula […]