Rakvere Pauluse Vabaduskirik

Võimla tn 1 Rakvere

Rakvere Pauluse Vabaduskirik on Rakvere Vabadusplatsiga külgnev hoone. Vabaduskirikut peetakse üheks silmapaistvamaks sakraalehitiseks 1930-ndate aastate Eestis. Hoone projekteeris Pauluse kogudusele arhitekt Alar Kotli 1935. a. Hoones tegutses kirik umbes 10 aastat, seejärel ehitati see ümber võimlaks. 
Rakvere linna lähiaastate prioriteet on Rakvere Pauluse Vabaduskirikust ümber ehitada linna aukodaniku Arvo Pärdi nimeline multifunktsionaalne muusikamaja. Maailmakuulus helilooja veetis Rakveres oma lapse- ja nooruspõlve ning siin algasid tema muusikaõpingud.

Rakvere Pauluse Vabaduskirik

Rakvere Pauluse Vabaduskirik on Rakvere Vabadusplatsiga külgnev hoone. Vabaduskirikut peetakse üheks silmapaistvamaks sakraalehitiseks 1930-ndate aastate Eestis. Hoone projekteeris Pauluse kogudusele arhitekt Alar Kotli 1935. a. Hoones tegutses kirik umbes 10 aastat, seejärel ehitati see ümber võimlaks.  Rakvere linna lähiaastate prioriteet on Rakvere Pauluse Vabaduskirikust ümber ehitada linna aukodaniku Arvo Pärdi nimeline multifunktsionaalne muusikamaja. Maailmakuulus helilooja veetis Rakveres oma […]