Rakvere Keskväljak

Turu plats Rakvere

Rakvere Keskväljak sai uue modernse ilme 2004. aastal arhitektide O. Kadariku, M. Tüüri ja V. Tomiste projekti järgi. Esindusväljakul on Rakverele tuntust toonud kollased kuplid, purskkaev, istumiskohad ja munakividest väikesed künkad. Kevad-suvisel perioodil rõõmustavad keskväljakul silma lilleseaded, talveperioodil erinevad talve- ja jõuluinstallatsioonid. 
Keskväljaku ääres on F. G. Adoffi poolt projekteeritud ajalooline turuhoone ja Eesti üks esinduslikum pangahoone. Keskväljakul asub ka Rakvere linna aukodanikule Arvo Pärdile pühendatud skulptuur “Noormees jalgrattaga muusikat kuulamas”.

Rakvere Keskväljak

Rakvere Keskväljak sai uue modernse ilme 2004. aastal arhitektide O. Kadariku, M. Tüüri ja V. Tomiste projekti järgi. Esindusväljakul on Rakverele tuntust toonud kollased kuplid, purskkaev, istumiskohad ja munakividest väikesed künkad. Kevad-suvisel perioodil rõõmustavad keskväljakul silma lilleseaded, talveperioodil erinevad talve- ja jõuluinstallatsioonid.  Keskväljaku ääres on F. G. Adoffi poolt projekteeritud ajalooline turuhoone ja Eesti üks esinduslikum pangahoone. […]