MAAL ELAMISE PÄEV 2024

21. September, 2024 10:00

Rakvere vald

Rakvere vald on tublide MTÜ-de, ettevõtete, haridusasutuste, aktiivsete inimeste jne. koostöös ikka kaasa teinud üle Eestilisel Maal elamise päeval juba aastast 2019. Selle aastal toimub see siis juba kuuendat korda!
Jagame ka kõigi Teiega seda infot, et oleks aega mõelda kuidas ja mida sooviksite teha sellel päeval, kui otsustate osaleda. Teie otsusest soovin ma teada saada hiljemalt 1. septembriks, et jõuaksin Teid kenasti üle Eestilisele Maal Elamise päeva kaardile kanda ja kõikidele külastajatele nähtavaks teha.
Sellel aastal on fookus KODUKOHVIKUTEL. Kodukohviku võib teha kogukonnaga-, töökollektiiviga-, külaga või oma perega koostöös. Kui soovib oma uksed avada mõni meie valla ettevõte või haridusasutus siis ka see on tere tulnud ettevõtmine.

Jagage seda infot oma kogukondades ja sõpradega ning pange seljad kokku, et teha enda piirkonnas/külas või ettevõttes midagi teisiti.

Nendele kes ei ole Rakvere valla elanikud või ettevõtjad saavad sellest aastast kaas teha, all olev info on just neile!

Kas oled varasemalt vaadanud Maal elamise päeva programmi ja mõelnud, et miks küll sina veel osalenud pole? Kas oled mõelnud, et tahaksid ise käed külge lüüa ja Maal elamise päeval oma ettevõtmise, külaseltsi või mõne muu kogukonnaga koos osaleda? Kas Maal elamise päev paneb sul silmad särama ja toob naeratuse näole? Kui vähemalt ühele neist kolmest küsimusest on vastus jaatav, siis loe edasi ja tule kampa!
Maal elamise päev võtab tänavu, oma kuuendal toimumise aastal, juurde uue suuna. Lisaks juba kõigile tublidele ja tegusatele Maal elamise päeval osalenud kohalikele omavalitsustele ootame osalema nii vahepeal pausi võtnud kui ka neid, kes varasemalt osa võtta pole saanud.
Oleme aastate jooksul saanud kümneid kirju just aktiivsetelt maal tegutsejatelt, kes on väga-väga tahtnud kaasa lüüa, ent on leidnud enda teel ees takistusi. Nüüd on aeg need üheskoos ületada ja ühendada kohalikud omavalitsused nende ägedate inimestega, kes soovivad ja suudavad asju teha ja tõestada, et Maal elamise päeval osalemine on imeline koostöökoht kõigile! Selleks, et aru saada, kus Eesti maapiirkondades on need ägedad kogukonnad, tegusad seltsingud, vahvad külaseltsid, toimekad ettevõtjad ja muud aktiivsed kogukonnaelu eestvedajad, kes veel ei ole Maal elamise päeva raames oma tegevusi teistele tutvustanud, kutsume kõiki eelmainituid end ise meile üles andma!
Kaardistame teid teie endi abiga ära ja aitame teil ja kohalikel omavalitsustel teineteist üles leida ja üheskoos Maal elamise päeval osaleda.

Kirjutage meile oma osalemissoovist ning meie aitame teil suhelda kohaliku omavalitsusega ning näidata, kuivõrd lihtne ja lõbus võib Maal elamise päeval osalemine olla nii valla kui kogukondade jaoks.
Paljud seni osalenud vallad on jaganud oma kogemusi ja kuulanud teiste põnevaid ideid, kuidas iseendale maal töökoht luua, mismoodi kogukonda arendada ja kuidas maaelu edasi viia. Kogu päeva programmi loovad meie armsad kohalikud omavalitsused koos kogukondadega üle Eesti.
18. märtsil allkirjastasime üheteistkümne osapoolega koostöökokkuleppe Maal elamise päeva korraldamiseks ja maaelu maine parandamiseks järgmiseks kolmeks aastaks. Seega nüüd on õige aeg omakeskis plaane tegema hakata ja mõtlema, mismoodi Maal elamise päeval kaasa lüüa.
Maal elamise päevaga uute liitumiste soovide avaldamise tähtaeg on 30. mai ning vastame teie mõtetele ja kirjadele suurima hea meelega.
Liitumisavalduse leiad siit: https://forms.gle/x7KbpAaJGcyVckvHA
Liitu Maal elamise päevaga, meiega on äge!

Hinnainfo

Pileti info: tasuta

Toimumiskoht

Rakvere vald

Ürituse korraldaja

Rakvere Vallavalitsus

Sõmeru, Kooli 2

53300288