Löökpilliduo Reinmann / Gustafsson - Unistades metsadest ja kosmosest

Löökpilliduo Reinmann / Gustafsson – Unistades metsadest ja kosmosest

14. juuni, 2024 19:00

Rakvere Kultuurikeskus

Löökpilliduo Reinmann/Gustafsson: Unistades metsadest ja kosmosest

14. juuni kell 19.00, Rakvere Kultuurikeskus, väike saal (F.R.Kreutzwaldi tn 2, Rakvere)

15. juuni kell 19.00, Rapla Kultuurikeskus, kammersaal (Tallinna manatee 17a, Rapla)

Brita Reinmann (Eesti) ja Elias Gustafsson (Rootsi) on kaks säravat löökpillimängijat, kelle lemmikuteks instrumentideks on marimba ja vibrafon. Just nende kahe erilise pilli kõlades saab duo kontserdil kuulda kaunist ja fantaasiarikast muusikat varieerudes klassikast folgini.

Esitusele tuleb Claude Debussy nostalgiliselt sissevaatav 6-osaline süit “Children’s Corner” ning Eliase venna Erik Gustafssoni uus Rootsi folkmuusika sugemetega süit “Tunes from Forests to Space”, mis on inspireeritud loodusest, traditsioonidest ja elust endast. Lisaks kõlavad kontserdil ka Eesti heliloojate Ester Mägi ja Eugen Kapi maalilised teosed.

Duo koostööle pani alguse kummagi kauaaegne soov esitada üks süit oma täies ulatuses – Elias unistas kokku panna kõik 5 osa oma venna Erik Gustafssoni süidist ning Brita, kes on kirjutanud C. Debussy Lastenurgale oma seaded, on pidanud nentima, et päris üksinda jääks selle klaveriteose marimba peal mängimisega hätta. Sedasi sündiski löökpilliduo Reinmann/Gustafsson. Nii Debussy kui Gustafssoni süit vaatab maailma läbi unistaja silmade, ühed lapselikumad kui teised… E. Mägi ja E. Kapi rahvuslikud palad “Kassari kadakad” ning “Kuu tants” seovad kontserdi ühtseks fantaasiaküllaseks rännakuks.

Gustafsson on üks Rootsi säravamatest löökpillimängijatest. Ta on olnud poolfinalist konkurssidel Solispriset, Universal Marimba Competition ja Southern California Marimba Competition. Elias võitis konkursi Italy Pas Web Contest 2020 ning 2022/23. aastal pälvis ta auhinna Yamaha Scholarship Award. Aastal 2023 valiti Elias ühte maailma kõige prestiižikamasse löökpilligruppi The World Percussion Group. 

Elias on õppinud Daniel Bergi, Anders Åstrandi, Johan Bridgeri, Fredrik Duvlingi, Joakim

Anteroti, Heigo Roisina, Vambola Kriguli, Søren Monradi, Niklas Larssoni ja Paul Goobari käe all mitmetes muusikakõrgkoolides nagu Örebro Universitet, Kungliga Musikhögskolan Stockholmis, Syddansk Musikkonservatoriet, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Ljungskile Folkhögskola.

Elias on teinud koostööd paljude erinevate ansamblite ja orkestritega nagu näiteks Vocal Arts Ensemble, Rootsi Kammerorkester, Härlanda Kammarkör, The Royal Swedish Navy Cadet Band, Candle Lights, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkester ja Põhjamaade Sümfooniaorkester. Käesoleval aastal on tal plaanis tuua publikut muusikale veelgi lähemale oma interaktiivsete kontsertidega.

Brita Reinmann lõpetas 2013. aastal Heino Elleri Muusikakooli klassikaliste löökpillide erialal õpetaja Raivo Rebase juhendamisel, sealt edasi jätkus haridustee Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dotsent Rein Roosi löökpilliklassis. Alates 2014. aasta sügisest õppis ta Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias (Taani), kus omandas 2017. aastal klassikaliste löökpillide erialal bakalaureuse kraadi Henrik Knarborg Larseni juhendamisel. 2021. aasta sügisel alustas Brita Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistriõpinguid klassikaliste löökpillide erialal, kus tema juhendajateks on Vambola Krigul ja Heigo Rosin.

Brita on osalenud J. Bridgeri (Rootsi), G. Zuberi (USA), D. Bergi (Rootsi), R. Waringi (USA/Norra), P. Jenseni (Taani), M. Rousi (Soome) jt meistrikursustel ning on end täiendanud Elizabeth Notti (Venezuela) raamtrummi kursusel ja arendanud end flamenko valdkonnas cajonil Zsolt Bánhalmi (Ungari) käe all. Brita on osalenud vabakutselisena mitmete orkestrite ja ansamblite töös, sealhulgas Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Läänemere Filharmoonikud, Aarhusi Sümfooniaorkester, Faces Ensemble, Tallinna Uue Muusika Ansambel, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Vanemuise Sümfooniaorkester, Duo Complemento jt. Lisaks on ta solistina esinenud Elleri Sümfonieti, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestri ning Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees. Brita on töötanud löökpilliõpetajana Räpina Muusikakoolis (2018-2023) ja Põltsamaa Muusikakoolis (2019-2021) ning alates 2023. aastast õpetab ta Keila Muusikakoolis.

Hinnainfo

Pileti info:
Täispilet 15 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 10 €
 
Lapsed, vanuses kuni 4 aastat (k.a.) saavad sisse tasuta
 

Toimumiskoht

Rakvere Kultuurikeskus

Ürituse korraldaja

FIE Brita Reinmann

A.H.Tammsaare tee 87 Tallinn Harjumaa