Leekpea näituse “Kui taevas suudleb maad” avamine

2. July, 2024 17:00

Leekpea Ateljee

Eestimaa on ilus! Sellele ei vaidle keegi vastu, et loodus pakub siin erakordseid vaatemänge ja –pilte. Päikeseloojangud, pilvetupsud, lillekobarad on ja jäävad lemmikobjektiks loodusearmastajatele.
Suvel on aeg justkui maha võetud ning tekib ahmimise tunne üha uute ja uute kaunide kohtade avastamiseks. Liikumine looduses ühest kohast teise on nagu murevaba rännak, et saada oma kogemused. Loodus annab impulssi sisemiseks rahuloluks, kus aeg tuleb maha võtta, sulgeda silmad ja kulgeda üks minut igas minutis. Või veelgi aeglasemalt! Ei maha jäädes ega ette rutates.
Loodus annab ka alateadvusele impulssi kaunite kaadrite jäädvustamiseks. Eesmärk pole realistlike detailide kujutamine, vaid abstraktsioonide loomine motiividest, momentidest ja erinevatest kohtadest. Nii võib maalidel näha õhu liikumist maa ja taeva piiril, maastikuvaateid kõrgustest või valguse võitlust pimedusega.
Maalidel võib tunnetada eriskummalisi kujundeid ja värvikoosluseid, mida muidu looduses ei pruugi eksisteerida.
Näitus „Kui maa suudleb taevast” toob vaatajani viimase aasta loomingu, mis keskendub inimese ja looduse vahelisele suhtele ning selle kujutamisele läbi müstiliste loodusmaastike.
Olete oodatud avamisele!

Hinnainfo

Pileti info: Tasuta!

Toimumiskoht

Leekpea Ateljee

Ürituse korraldaja

Leekpea Ateljee

Pikk 51, Rakvere

520 1108