LAPS JA KOER loeng

18. november, 2023 14:30

Wesenbergh hotelli suur saal

Rakvere Koeraspordi Klubi kutsub osalema kahel olulisel loengul, ühes päevas!
Lektor: Kristina Mägi
Kristina Mägi on koeraomanike koolitaja ja Hea Koera koolituste: Kodukoera põhikoolitus, Hea elu harjutused ja Võtaks koera looja. Tal on 16-aastane koeraomanike koolitamise kogemus ning tema juures on õppinud üle 4000 koera-inimese. Kristina töö eesmärgiks on nii inimeste kui koerte heaolu ja turvalisus. Selleks on ta loonud kursused, kus koerad saaks õppida 21. sajandi linnakeskkonnas elamiseks vajalikke oskusi ja et nende inimesed omandaksid humaansed treenimisoskused ja kaasaegsed teadmised koerte käitumisest ja õppimisest.
Toimumise kuupäev: 18.11.2023 kell 14:30-17:00
Asukoht: Hotell Wesenbergh’i suur saal (Tallinna 25, Rakvere linn). Tasuta parkimine on hotelli maja taga, lisaks asuvad parklad Tallinna tn 27 aadressil ning suurem parkla Tallinna tn 43 aadressil.
Samal päeval toimub ka KOERTE STRESSISIGNAALIDE loeng!
Ajakava
11:00-13:30 Koerte stressisignaalide loeng
13:30-14:30 Lõunapaus (omal käel)
14:30-17:00 Laps ja koer loeng
LAPS JA KOER – loengu info
Lapsed ja koerad – parimad sõbrad. Nii me tahaksime mõelda. Kõik need armastatud lood: Tjorven ja Pootsman, Olle ja Svip, Nana ja “ta” lapsed Peeter Paanist jne.
Sageli kodudest aga sellist idülli ei leia. “Selle koera võiks nüüd kodust ära viia, sest ta pole enam üldse armas…”, kõlab paljude laste suust peale mõnekuist kooselu noore koeraga.
Koerad näksavad lapsi või urisevad nende peale. Lapsed kardavad või kiusavad koera. Ja ometi algas kõik paljulubavalt…
Kuidas aidata lapsel ja koeral head suhet ehitada? Teeme selgeks, mida peaks täiskasvanu teadma koera vajadustest ja käitumisest. Samuti käime läbi olulisemad koera kehakeele signaalid, mis viitavad sellele, et koer ei tunne end hästi. (Sellele keskendub põhjalikumalt küll koerte stressisignaalide loeng, mis toimub samal päeval, enne laps ja koer loengut) Tundes koera varaseid stressisignaale, oskad ennetada tõsisemaid konflikte.
Lisaks uurime, millised ohud on erinevas vanuses lastel koeraga suheldes ja kus sõnumid kõige sagedamini “tõlkes kaduma lähevad”.
Selleks, et probleemkohad vaid jutu tasandile ei jääks, vaatame fotosid ning videoid. Jälgimisoskuse ning olukorra hindamise treenimine on otsustava tähtsusega edukaks lapse ja koera kasvatamiseks.
Loengu lõpuks paneme kaks poolt kokku ning sõnastame olulised tegutsemispõhimõtted nii lapsevanema kui koeraomaniku seisukohast.
“Me võtsime koera, et laps kasvaks koos koeraga üles. See muudab lapse paremaks, teistega arvestavaks inimeseks!”
Teeme selgeks, mida meil on tarvis teha selleks, et see eesmärk täituks. Kuidas seda teha nii, et nii lapsel, koeral kui lapsevanemal oleks parem ja turvalisem, saadki loengult teada.
Loeng toimub ilma koerteta.
Hiljem loobumise korral osalustasu ei tagastata.
Lisaküsimuste korral: rakvere.koerasport@gmail.com, tel.5543900

Hinnainfo

Pileti info:
REGISTREERIMINE vormi kaudu: https://forms.gle/H95jn65W1JCXgJAE9
Osalustasud: 1 loengu hind: 30€ (RKK liikmele 25€) 2 loengu soodushind: 50€ (RKK liikmele 40€)
Osalustasu tasumine ülekandena klubi kontole: MTÜ RAKVERE KOERASPORDI KLUBI EE824204278611107502 selgitusse “18.11 loengud +osaleja nimi” Registreerimine on kinnitatud peale osalustasu laekumist. Registreerimine kestab kuni 10.11 või saali täitumiseni.

Toimumiskoht

Wesenbergh hotelli suur saal

Ürituse korraldaja

MTÜ Rakvere Koeraspordi Klubi

Päide küla, Rakvere vald

5543900