Kohtumisõhtu luule ja lauludega “Võõras, kes kõnetas sind”

8. mai, 2024 18:00

Lääne-Virumaa keskraamatukogu saal

Külas laulja Helin-Mari Arder ja luuletaja Airis Erme.

Helin-Mari Arderit on muusikakriitikud kutsunud eesti jazzilavade päikesekiireks, kes võlub publikut musikaalse siiruse ning vahetu suhtlemisega. Ta on välja andnud kümmekond heliplaati eesti autorite luulele kirjutatud originaalloomingu ning eesti ja välisautorite laulude uute seadetega.

Luuletaja Airis Erme esimesed luuletused ilmusid ajakirjas Looming aastal 2016. Esimesed luuleraamatud “Räägime homme” ja “Tiibadega tigu” nägid ilmavalgust aastal 2018. Luulekogu “Vihmavalgus” jõudis lugejateni 2021. Erme luule on siiras ja mõtisklev. Selles on palju looduskirjeldusi ning vaikust, autor sukeldub sügavuti eesti keele olemusse. Kõik Airise luulekogud põrutasid raamatupoodide müügitabelite tippu ning on praeguseks läbi müüdud, seega jääb tema loominguga tutvumiseks  loota vaid raamatukogudele.

Loominguline duo kohtus esmakordselt seoses prantsuse keele õpingutega. Hiljem said mitmetest Airise luuletustest laulud, millest mõned on juba ilmunud või ilmumas ka lauljatari plaatidel (“Sinine”, “Must” ja veel ilmumata “Valge”) ning kõlavad sageli Helin-Mari kontsertidel.

Hinnainfo

Pileti info: Tasuta

Toimumiskoht

Lääne-Virumaa keskraamatukogu saal

Ürituse korraldaja

Lääne-Virumaa keskraamatukogu

Lai 7, Rakvere

3225970