KOERTE STRESSISIGNAALID loeng

18. november, 2023 11:00

Wesenbergh hotelli suur saal

Rakvere Koeraspordi Klubi kutsub osalema kahel olulisel loengul, ühes päevas!
Lektor: Kristina Mägi
Kristina Mägi on koeraomanike koolitaja ja Hea Koera koolituste: Kodukoera põhikoolitus, Hea elu harjutused ja Võtaks koera looja. Tal on 16-aastane koeraomanike koolitamise kogemus ning tema juures on õppinud üle 4000 koera-inimese. Kristina töö eesmärgiks on nii inimeste kui koerte heaolu ja turvalisus. Selleks on ta loonud kursused, kus koerad saaks õppida 21. sajandi linnakeskkonnas elamiseks vajalikke oskusi ja et nende inimesed omandaksid humaansed treenimisoskused ja kaasaegsed teadmised koerte käitumisest ja õppimisest.
Toimumise kuupäev: 18.11.2023 kell 11:00-13:30
Asukoht: Hotell Wesenbergh’i suur saal (Tallinna 25, Rakvere linn). Tasuta parkimine on hotelli maja taga, lisaks asuvad parklad Tallinna tn 27 aadressil ning suurem parkla Tallinna tn 43 aadressil.
Samal päeval toimub ka LAPS JA KOER loeng!
Ajakava
11:00-13:30 Koerte stressisignaalide loeng
13:30-14:30 Lõunapaus (omal käel)
14:30-17:00 Laps ja koer loeng
KOERTE STRESSISIGNAALID -loengu info
Kuidas mõista, mida koer sulle öelda tahab? Võibolla oled kogenud ootamatut urinat või sööstu enda poole. Võib-olla on mõni koer sind ootamatult näksanud. Loodetavasti ei läinud hullemini…
Jääb aga küsimus, miks see siis nüüd nii läks ja kuidas ma oleks saanud seda ära hoida?
Kui me ei oska lugeda koerte varaseid stressisignaale, siis ongi agressioon üllatav. Stressisignaalide lugemise oskus on ülimalt oluline nii koeraomanikele kui ka tavakodanikele selleks, et osata oma käitumist vastavalt vajadusele muuta. Ja muidugi on nende teadmiste omamine ülioluline ka lapsevanematele, et neile õpetada märke, millest ära tunda, kui koer end halvasti tunneb.
Koerad annavad oma kehakeelega ALATI teada, kas nad tunnevad end mugavalt või mitte. Kui me paneme koera talle ebamugavasse olukorda ja sunnime teda sellises situatsioonis olema nii, et talle ei paista võimalust olukorrast väljuda, võib iga koer hammustada.
Koerte stressisignaalide loengus uurime, kuidas stress koera mõjutab? Mida tähendab “hea” ja “halb” stress? Kuidas ära tunda, kui tugevas stressis koer on? Ja mida siis teha, kui näed koera stressisignaale.
Loengu suurim osa kuulub pildi- ja videomaterjali analüüsimisele, et saaksid nii pildilt kui liikuva koera stressisignaale tuvastama õppida.
Loeng kestab umbes 2 tundi, lisaks on pool tundi on planeeritud aruteluks, kui soovi ja jaksu veel on. 🙂
Loeng toimub ilma koerteta.
Hiljem loobumise korral osalustasu ei tagastata.
Lisaküsimuste korral: rakvere.koerasport@gmail.com, tel.5543900

Hinnainfo

Pileti info:
REGISTREERIMINE vormi kaudu: https://forms.gle/H95jn65W1JCXgJAE9
Osalustasud: 1 loengu hind: 30€ (RKK liikmele 25€) 2 loengu soodushind: 50€ (RKK liikmele 40€)
Osalustasu tasumine ülekandena klubi kontole: MTÜ RAKVERE KOERASPORDI KLUBI EE824204278611107502 selgitusse “18.11 loengud +osaleja nimi” Registreerimine on kinnitatud peale osalustasu laekumist. Registreerimine kestab kuni 10.11 või saali täitumiseni.

Toimumiskoht

Wesenbergh hotelli suur saal

Ürituse korraldaja

MTÜ Rakvere Koeraspordi Klubi

Päide küla, Rakvere vald

5543900