Andres Rootsi akustiline bluusiõhtu

26. oktoober, 2023 18:00

Lääne-Virumaa Keskraamatukogu saal

26. oktoobril esineb Rakveres üle pika aja Tartu slaidkitarrist Andres Roots, kes astub üles Lääne-Virumaa Keskraamatukogu saalis kell 18 algaval akustilisel bluusiõhtul.

Roots on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ametlik saadik, kelle augustikuise esinemise kohta Soome festivalil kirjutas muusikaportaali Blues-Finland.com peatoimetaja Pasi Tuominen, et kitarrist on üksi laval vähemalt kolmeliikmelise bändi eest väljas ning “tundub, et mehe arengukõver tõuseb kohe katusest läbi.”

Omaaegne Bullfrog Browni kitarrist on aastate jooksul esinenud nii USA-s kui suuremas osas Euroopast, tema salvestused on raadioeetris kõlanud viiel mandril ning Kuldse Plaadi pälvinud 2016. aasta LP “Roots Music” on tänini ainus Eesti müügitabelite tippu jõudnud bluusialbum. Rootsi tänavust plaati “Vol. 12” on võrreldud nii Mississippi deltabluusi kuldaja kui Davy Grahami, Leo Kottke, Ry Cooderi ja isegi akustilise Led Zeppeliniga.

“Sedasorti muusikud käivad risti vastu kõigile ootustele ja ärritavad igasugu puriste,” kirjutab artiklis “12 silmapaistvat uut albumit 12 riigi 12 artistilt” USA jazzikriitik Ted Gioia. “See on peaaegu nagu Mississippi mudavesi voolaks Riia lahte.”

Kontsertvideod:

Andres Roots “So It Is, Subhuti” 16. juulil 2023 Helsingi Hakasalmi villas: https://youtu.be/cN1asF4Fpuk?si=Ss8L9GKa6CJseTyA
Andres Roots “Meow Meow” 16. augustil 2023 Savonlinna kultuurikeldris: https://youtu.be/fU9rHFdgT7c?si=dJfn_7WYevTQ-avj

Hinnainfo

Pileti info: Tasuta!

Toimumiskoht

Lääne-Virumaa Keskraamatukogu saal

Ürituse korraldaja

Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Lai 7, Rakvere

322 5960